Photo Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Změna vyučující ve výtvarném oboru.

Image

K 31. 1. 2023 končí v naší škole paní učitelka PaedDr. Irena Wenkeová. Vyučující ve výtvarném oboru, se od 1. 2. 2023 stane paní učitelka Mgr. Helena Šmídová, DiS. Přidáno dne: 28.01.2023

Během 1. pololetí se rozhodla PaedDr. Irena Wenkeová, která ve škole vyučuje výtvarný obor od školního roku 2005/ 2006, ukončit pracovní poměr v naší škole a odejít do zaslouženého odpočinku. Za 17 a půl roku své práce v naší organizaci, přivedla k výtvarnému umění velký počet mladých lidí, kteří si toto pod jejím vedením osvojili. Mnozí z nich pak úspěšně studovali střední i vysoké školy s výtvarným nebo pedagogickým zaměřením. Vedení školy děkuje paní PaedDr. I. Wenkeové za její práci, kterou pro školu odvedla.

Od měsíce listopadu 2022 probíhaly pracovní pohovory vedení školy s novými uchazeči na pozici vyučující výtvarného oboru v ZUŠ Mělník. Na základě těchto pohovorů, byla vedením školy z mnoha uchazečů, vybrána paní Mgr. Helena Šmídová, DiS. Přejeme jí, aby se u nás cítila dobře a aby se jí v novém zaměstnání dařilo.

A co o sobě naše nová kolegyně říká?

„Jmenuji se Helena Šmídová a jsem výtvarnice. Věnuji se především malbě, se kterou kombinuji další výtvarné techniky. Zabývám se ale také ilustrací. Inspirací je pro mě člověk a jeho duše, příroda, spiritualita. Zajímá mě psychologie a arteterapie. Toto všechno se v mé práci prolíná.

Mám dlouholetou praxi jako učitelka výtvarných oborů. Učila jsem dospělé, ale i ty nejmenší. Individuální a svobodný přístup, empatie, fantazie, ale i preciznost a poctivost. Hledání sebe sama. Toto nabízím svým žákům."

255502384_617570893011846_6098308706532989172_n-461x615 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Mgr. Helena Šmídová, DiS.

Několik jejích výtvarných prací si prohlédněte zde.

Nejnovější články

Archiv článků