Photo Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Úspěchy hudebníků ZUŠ Mělník

Image

v krajských kolech (KK) soutěže žáků základních uměleckých škol České republiky vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro školní rok 2021/2022. Přidáno dne: 13.04.2022

Přelom března a dubna se nesl ve znamení konání KK této soutěže. Ve čtvrtek 31. 3. proběhlo KK ve hře smyčcových souborů a orchestrů, kterou letos hostila Mladá Boleslav. Naší ZUŠ zde reprezentoval soubor „Šmytec“ pod vedením paní učitelky Jany Tomasové. Soubor se již nějaký čas prezentuje vzrůstající úrovní a nezklamal ani tentokrát. Získal 3. cenu a v kraji se tak umístil na pomyslné „bedně.

Hned v pátek 1. 4. navazovali bubeníci v Kladně. Martin Bradáč získal ve své kategorii 2. cenu a Kryštof Pavelka 3. cenu. Oba studují ve třídě pana učitele Romana Čapka.

V pondělí 4. 4. se konalo KK ve hře na příčné flétny a klarinety v Kolíně. Na flétnu soutěžila hned čtveřice studentek. Marie Vošlajerová získala 3. cenu. V téže kategorii získala Tereza Zeiplová 1. cenu. Anežka Válová vyhrála VIII. kategorii a získala 1. cenu s postupem do ústředního kola. V XI. kategorii jí pak napodobila Kristýna Kettnerová, také ziskem 1. ceny s postupem do ústředního kola. Všechny flétnistky na soutěž připravil jejich učitel Zdeněk Němec.

V soutěži klarinetů jsme měli jednoho zástupce. Byl jím Šimon Černý ze třídy pana ředitele Jiřího Lechnera. Šimon po výborném výkonu získal 2. cenu.

V úterý 5. 4. se opět pokračovalo v Kolíně. Tentokrát byly na řadě saxofony. Náš reprezentant Vít Bradáček ze třídy pana ředitele Jiřího Lechnera získal 1. cenu a byl mu udělen návrh na postup do ústředního kola. Zda bude návrh proměněn, se dozvíme později.

Vše uzavřely v pátek 8. 4. žesťové nástroje v Říčanech. Zde jsme také měli zastoupení a dokonce hned trojnásobné. Trombonistky Ráchel Hamplová a Marie Stará shodně získaly 2. cenu a trumpetista Ondřej Bolard získal 1. cenu. Hru na žesťové nástroje u nás vyučuje pan učitel Ladislav Starý.

Všechny sólisty v jejich snažení skvěle podporovali jejich korepetitoři. Velký dík za hudební doprovod patří klavíristům Martině Hůtové, Tomáši Bublovi a Karolíně Loučkové a bubeníkovi Romanu Čapkovi.

Všem soutěžícím děkujeme za skvělé výkony, reprezentaci a blahopřejeme k získaným cenám. Těm, kteří postoupili do ústředního kola, přejeme hodně úspěchů v polovině května v Praze.

 

Vedení ZUŠ Mělník.

Nejnovější články

Archiv článků