„Svět kolem nás“ v MKD

7. května 2019 se v MKD v Mělníku konala vernisáž prací žáků ZUŠ Mělník „Svět kolem nás“. Přidáno dne: 16.05.2019

Jsou vystavena díla na vysoké úrovni, která vznikala v průběhu školního roku 2018/2019 a který byl opravdu náročný. Lze vidět obrazy s různými náměty – krajina, zvířata, nokturno, člověk.

V tomto roce proběhla celá řada vernisáží: v říjnu 2018 v regionálním muzeu v Mělníku „Republika“, zaměřená na tematiku výročí vzniku Československé republiky, 7. ledna 2019 na mělnické radnici „Královské dary“ s díly ze soutěže o královských věnných městech a hned 8. ledna opět v regionálním muzeu „Mělnické poklady“. 17. dubna 2019 se konala na mělnické radnici vernisáž s pracemi letošních absolventů I. a II. stupně ZUŠ Mělník. 6. května 2019 jsme opět na radnici na zahájení výstavy „Požární ochrana očima dětí“, která je zajímavá tím, že návštěvníci vybírají díla pomocí hlasovacích lístků. Účastníme se i dalších soutěží: „Požární ochrana očima dětí“ s republikovou působností, „Věže a věžičky“ pro žáky ZUŠ se sídlem v královských věnných městech a nejprestižnější soutěže „Evropa ve škole“. Jedná se o evropský literární a výtvarný projekt, ve kterém jsme dlouhodobě úspěšní. Již máme výsledky letošního 28. ročníku krajského i národního kola. Gratulace si zasloužili (v různých věkových kategoriích) tito žáci a žákyně: za 1. místa v krajském kole Marie Valimová, Vojtěch Verner, Josef Homolka, Anežka Berchová, Karina Vondrušková, Barbora Hlavsová, Lucie Staščáková a Barbora Zelinová. 2. místo získala Anna Bartáková, 3. místa Anna Bolková, Klára Jahodová a Tereza Mandáková. A byl představen laureát národního kola osmiletý Vojtěch Verner se svým dílem „Na barvě nezáleží“. Na působivý plakát s ptačím motivem bylo použito dílo Heleny Pavlů.

Vernisáž uváděla zástupkyně ředitelky MKD paní Olga Lešnerová a PaedDr. Irena Wenkeová, vyučující výtvarného oboru ZUŠ Mělník. Klavírní vystoupení připravila paní učitelka ZUŠ Mělník BcA. Nikol Sikorová, Dis. se svým žákem Lukášem Havlátem.

Výstava potrvá do 4. června 2019 a určitě stojí za zhlédnutí.

PaedDr. Irena Wenkeová, vyučující výtvarného oboru ZUŠ Mělník

Foto naleznete ve fotogalerii ZDE.