Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Středočeské Pianoforte 2019

Image

Soutěž pro mladé klavíristy Středočeského kraje I. ročník, 12.-13. dubna 2019 Přidáno dne: 13.04.2019

Soutěž je určena všem žákům základních uměleckých škol, žákům soukromých hudebních škol a soukromé výuky s působností na území Středočeského kraje do 20 let Ze ZUŠ Mělník se zúčastnili této soutěže 4 klavíristé.

Ve II. kategorii bojovala Nikola Ečerová ze třídy Martiny Hůtové a Miriam Fárková od pana učitele Tomáše Bubly. Obě soutěžily ve hře na klavír poprvé a mohu říci, že se mezi ostatními soupeři neztratily a jejich výkon byl jistý a bez jakéhokoliv náznaku trémy. Ve velké konkurenci si od odborné poroty, které předsedal pan profesor Ivan Klánský, vysloužily krásná čestná uznání.

Ve IV. kategorii předvedla své klavírní umění Veronika Janoušková ze třídy pana učitele Tomáše Bubly. U této kategorie už stoupala náročnost skladeb a také hodnocení porotců bylo přísnější, ale Veronika zahrála muzikantským srdcem a získala 3. místo.

Posledním soutěžícím byl Lukáš Antoš od paní učitelky Martiny Hůtové, který ve svém repertoáru mimo jiné předvedl Preludium a fugu c moll od J. S. Bacha a Sonátu W. A. Mozarta. Dokázal, že se umí těchto náročných děl hudebních velikánů skvěle zhostit a porota ho ocenila vysokým počtem bodů, které v konkurenci VI. kategorie stačily na čestné uznání.

Všem soutěžícím a jejich pedagogům moc gratuluji a přeji hodně sil a hudebních zážitků i mimo soutěžní klání. Klavírní soutěžení je nezměřitelné a vždy záleží na dané situaci, prostředí, porotě... a já bych chtěla poděkovat i pořadatelům Středočeského Pianoforte za příjemnou atmosféru a velmi prestižní a hudební podmínky, které soutěžícím vytvořili.

Nikol Sikorová, vedoucí klávesového oddělení

Fotografie naleznete ve fotogalerii ZDE.

Nejnovější články

Archiv článků

Náhled fotogalerie

  • Photo
  • Photo
Základní umělecká škola Mělník, příspěvková organizace - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
QR ZUŠ