Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

SOUSTŘEDĚNÍ SOUBORŮ ŠKOLY…

Image

…aneb, jak se vánočně naladit již v listopadu… Přidáno dne: 14.11.2018

V termínu 9. 11. – 12. 11. 2018 proběhlo soustředění DPS Červánek, Woodwind Orchestra, tanečního orchestru Mimo rytmus a skupiny tanečnic v Poslově Mlýně v Doksech u Máchova jezera. Hlavním cílem bylo secvičit program na Adventní koncert školy, který proběhne 16. 12. 2018 od 15:00 hodin v divadelním sále MKD Mělník a na který jste již nyní všichni srdečně zváni.

Dva plně naložené autobusy odjely v pátek dopoledne od ZUŠ a asi za hodinu dorazily na určené místo. Po vyložení nástrojů, aparatury, různých rekvizit a osobních věcí nastal čas na ubytování. Hned po obědě si každá skupina šla připravit své věci, potřebné pro naplánovanou práci.

V 14:00 hodin již všichni pracovali podle připraveného programu. DPS Červánek připravoval pod vedením své sbormistryně Jany Chobotské repertoár hned na několik svých vánočních vystoupení, především na Adventní koncert, ale i na vánoční koncert s Václavem Neckářem a na rozsvěcení vánočních stromů. Woodwind Orchestra pod vedením Zdeňka Němce zaujal místo v největším sále zdejšího zařízení a začal secvičovat jednotlivé skladby. V místní tělocvičně našel azyl taneční orchestr Mimo rytmus. Tam začal pod vedením Tomáše Bubly nacvičovat svůj nový repertoár. V zrcadlovém sále zaujmula své pozice skupina tanečnic našeho tanečního oboru. Pod vedením Marie Bublové začala připravovat choreografie na vybrané skladby adventního koncertu. A nejen to. Připravované ucelené pásmo vyžadovalo od tanečnic také přípravu a ruční výrobu různých rekvizit. Na toto soustředění jsme s sebou vezli i vánoční stromek. Až do večeře byli všichni zcela pohlceni uměleckými činnostmi a čas soustředění začal rychle utíkat.

V tomto duchu probíhaly také následující dny. Občas se některá skupina vydala i ven na procházku, aby načerpala nové síly. Také se zašlo do Doks na nákup nějakého, především mlsného proviantu. Nicméně v sobotu v podvečer již začaly probíhat první společné zkoušky. Nejprve bylo samozřejmě nutné secvičit hudbu, tedy Woodwind Orchestra a DPS Červánek. Vše se opravdu dařilo a tak se v neděli mohly přidat také tanečnice. Pak už se jelo opravdu naplno, včetně všech rekvizit.

V pondělí dopoledne se celý program Adventního koncertu vyzkoušel na tzv. generální zkoušce, to znamená, že se zahrál již tak, jak bude vypadat v reálném provedení. Během této zkoušky se ještě doopravily některé detaily. Poté se již balily nástroje, aparatura a ostatní materiál. Po obědě si všichni zabalili osobní věci a připravili se k odjezdu. Všichni odjížděli sice unaveni, ale především se skvělým pocitem, že se podařila dobrá věc.

Všem zúčastněným žákům a studentům chci poděkovat za přípravu a práci, kterou během soustředění předvedli, jejich rodičům patří velké poděkování za vstřícnost a podporu s kterou k této akci přistoupili. Velké díky také patří všem zúčastněným pedagogům. V neposlední řadě patří díky i panu řediteli za technicky organizační zajištění celé akce.

Zdeněk Němec, zástupce ředitele ZUŠ Mělník

 

Fotografie a důkaz o skvělé tvůrčí atmosféře a dobré náladě naleznete ve fotogalerii ZDE

Nejnovější články

Archiv článků

Náhled fotogalerie

  • Photo
  • Photo
Základní umělecká škola Mělník, příspěvková organizace - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
QR ZUŠ