Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

FLÉTNY NA ZÁMKU 2019

Image

Absolventský recitál Terezy Veiglové a Lucie Veselé Přidáno dne: 05.05.2019

V pátek 3. 5. 2019 se v Mramorovém sále liblického zámku uskutečnil Absolventský recitál Terezy Veiglové a Lucie Veselé, absolventek II. stupně vzdělávání ze třídy příčných fléten. Hned v úvodu koncertu zazněl Koncert G dur pro dvě flétny s doprovodem klavíru, který napsal Domenico Cimarosa, a kde se představily obě hlavní protagonistky společně. Pak následovalo sólové vystoupení každé z nich. Nejprve vystoupila Tereza Veiglová se Sonátou pro flétnu a klavír, kterou napsal Paul Hindemith. Poté Lucie Veselá přednesla svoji absolventskou práci, kterou byla Sonáta pro flétnu a klavír od Francise Poulenca. Na klavír hrála BcA. Nikol Sikorová, DiS, která s třídou příčných fléten spolupracuje již několik let.

Po přestávce vystoupil soubor 5TET, který hraje ve složení Lucie Veselá, Kristýna Kettnerová, Šárka Lísková – flétny, Tereza Veiglová – altová příčná flétna a Julie Šlamborová – klavír. Soubor zahrál 3 skladby ze svého „soutěžního“ repertoáru, s kterým v letošním školním roce přivezl stříbro z celostátního kola a dále pak fragment ze symfonické básně Vltava od Bedřicha Smetany. Poté byl již na řadě Woodwind Orchestra, jehož vznik je spojen právě s koncertem Flétny na zámku. Orchestr zahrál hned 4 skladby. Ve dvou z nich se jako sólistka předvedla Vendula Sládečková, studentka ze třídy sólového zpěvu paní učitelky Lenky Knechtlové, dipl. um. Vrcholem pak byla skladba Bohemian Rhapsody v orchestrální úpravě, kterou napsal Fredie Mercury. Následoval obrovský potlesk plného hlediště a „standing ovation“, který nebral konce. Woodwind Orchestra přidal ze svého repertoáru ještě skladbu Tequila, kterou napsal Chuck Rio. A opět následoval standing ovation.

Pak již nastal závěr tohoto vskutku podařeného večera. Absolventky dostaly pamětní listy, květiny a drobné dárky, došlo také na děkovné řeči. Květinami byli obdarováni, prostřednictvím obou hlavních protagonistek, všichni členové orchestru.

A jaké byly pocity z tohoto večera? Od návštěvníků jsem slyšel nádherné, úžasné, náročné, super koncert, skvělé výkony, atd. Od vystupujících pak úžasný zážitek, nepopsatelný pocit, velké poděkování, dojetí. Z toho soudím, že letošní, v pořadí již sedmé, Flétny na zámku byly podařené ve všech ohledech.

Za sebe bych rád poděkoval oběma absolventkám, Terce i Lucce, za skvělou tvůrčí atmosféru a jejich přístup v přípravě skladeb, své kolegyni Nikol Sikorové za vstřícnost a trpělivost při sehrávání skladeb, za její vynikající profesionální výkon při samotném koncertu. Moje poděkování patří také všem členům a členkám souboru 5TET a Woodwind Orchestra, kteří letos odvedli skutečně kus poctivé práce a to nejen při přípravě tohoto koncertu. Dále bych rád poděkoval všem svým kolegům, jejichž studenti hrají a zpívají v obou výše jmenovaných souborech, za jejich přípravu. Děkuji také Šárce Lískové, která se kromě toho, že hrála na flétnu, skvěle zhostila role moderátorky celého koncertu. Díky patří i vedení a personálu Konferenčního centra zámku Liblice, za vstřícnost a za možnost uskutečnit tento koncert v tak nádherných prostorách a umocnit tak celkový dojem. Na závěr bych pak rád poděkoval všem divákům za to, že přišli v tak hojném počtu a za vytvoření skvělé atmosféry, rodičům a dalším rodinným příslušníkům našich studentů a za to, že nás v naší činnosti podporují.

Za rok, zase na Flétnách na zámku, na shledanou.

Zdeněk Němec, dipl. um., zástupce ředitele školy

Fotografie od pana Petra Luňáka si prohlédněte ve fotogalerii ZDE.

Nejnovější články

Archiv článků

Náhled fotogalerie

  • Photo
  • Photo
Základní umělecká škola Mělník, příspěvková organizace - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
QR ZUŠ