Photo Photo

Absolventský koncert klavírního oddělení

V pondělí 15. 4. 2019 se v tanečním sále Masarykova kulturního domu rozezněl krásný bílý klavír. Přidáno dne: 16.04.2019

Do kláves ponořili své prsty klavíristé, kteří v letošním školním roce absolvují první cyklus vzdělávání na ZUŠ.

Ze třídy Tomáše Bubly to byly Lucie Bolardová a Klára Nová, které předvedly svá absolventská vystoupení. Dále potom Adéla Tesařová, která studuje u paní učitelky Martiny Hůtové. A Lukáš Havlák, student ve třídě paní učitelky Nikol Sikorové.

Všichni se představili sólovými klavírními skladbami z různých stylových období a odlišných charakterů. Díky tomu byl program koncertu velmi pestrý, i když byl v hlavní roli pouze jeden nástroj.

Dva absolventi předvedli i čtyřruční hru na klavír. A to Adéla Tesařová společně s Lucií Brožkovou (též studentka u paní učitelky Hůtové) a Lukáš Havlák přímo s paní učitelkou Martinou Hůtovou, se kterou publiku zahráli Waltz from Masquerade od Arama Chačaturjana.

Jako host se k absolventům přidal Lukáš Antoš, který studoval hru na klavír u paní učitelky Martiny Hůtové dva roky a v letošním školním roce byl přijat na Ježkovu konzervatoř v Praze.

Koncert to byl velmi příjemný a plný úžasných výkonů. Děkuji všem absolventům, jejich pedagogům a především i rodičům za přípravu.

Fotografie pořídil pan Libor Havlák a i jemu za ně patří velké poděkování. Naleznete je ZDE.

Nikol Sikorová, vedoucí klávesového oddělení