Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Taneční orchestr Mimo Rytmus

Taneční orchestr Mimo Rytmus působí v ZUŠ Mělník od školního roku 2012/2013. Orchestr je přímým nástupcem hudební skupiny Minerva, kterou založil a až do školního roku 2006/2007 vedl pan učitel Zdeněk Němec. Od následujícího školního roku se ujal vedení kapely pan učitel Marek Šteigr. Kapela Minerva hrála tehdy populární popové a rockové písně a v době svého vrcholu měla až šestnáct členů. Konec kapely nastal v roce 2011, kdy většina členů odešla studovat vysoké školy a na muziku už nezbýval čas.

V následujícím školním roce 2011/2012 nastalo hledání nových členů a výběr směru, kterým se kapela bude dál ubírat. V tomto roce se již nejednalo o kapelu Minerva, ale spíše o jazzové, čistě instrumentální combo. Tedy malé uskupení šesti muzikantů, hrající jazzové a taneční standardy v instrumentální podobě. O všechny aranže se tehdy již staral Marek Šteigr, vedoucí souboru a zároveň začínající aranžér. S koncem školního roku se začalo řešit rozšíření souboru o další členy a netrvalo dlouho a hudební těleso se začalo opět rozrůstat.

Se vzrůstajícím počtem členů se začal soubor sám brát „víc vážně“ a před jedním koncertem, na kterém měl vystoupit, se začal řešit i nový název. Směr souboru byl jasný – jazzová, swingová a taneční hudba v instrumentální podobě, proto tedy Taneční orchestr. Název ale nebyl stále žádný. Padaly různé návrhy a některé z nich byly opravdu zajímavé, leč pro orchestr působící pod ZUŠ ne zcela vhodné… Nakonec název spíš tak nějak vyplynul a ustálilo se spojení Taneční orchestr Mimo rytmus!

V letech následujících orchestr stále nabíral nové členy a na pár postech proběhla výměna „starých za mladé“. Prozatímním vrcholem pro celý tanečňák se stal rok 2014. V tomto roce probíhala celostátní soutěž jazzových, dechových a ostatních orchestrů, vypsaná MŠMT. Náš orchestr se po postupu z okresního kola zúčastnil i krajského kola v Poděbradech, a ač na soutěž odjížděl s ambicemi na první místo a postup do celorepublikového finále, umístil se na krásném druhém místě v kategorii „ostatní orchestry“.

Repertoár Mimo rytmu se stále vyvíjí a v současné době, tedy ve školním roce 2015/2016 má už i své zpěvačky. I dík nim se rozšířily možnosti výběru skladeb a orchestr hraje i některé populární melodie let nedávno minulých. Pevný základ repertoáru však stále tvoří taneční hudba ve všech provedeních a žánrech.

 

autor textu: Mgr. Marek Šteigr – vedoucí orchestru

Mimo%20Rytmus%201 Mimo Rytmus 2 

Mimo Rytmus 3 Mimo Rytmus 4


  Nejnovější články

  Archiv článků

  Náhled fotogalerie

  • Photo
  • Photo
  Základní umělecká škola Mělník, příspěvková organizace - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
  QR ZUŠ