Photo
Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Jarní hudební soustředění

Image

V termínu 15. – 18. 3. 2019 proběhlo v rekreačním zařízení Doly Bílina v Sloupu v Čechách umělecké soustředění několika souborů naší školy. Přidáno dne: 22.03.2019

V pátek 15. 3. v dopoledních hodinách odjížděly od ZUŠ Mělník dva plně naložené autobusy do Sloupu v Čechách na čtyřdenní soustředění našich pěveckých sborů Zvoneček a Červánek a Woodwind Orchestra.

Cílem tohoto soustředění bylo secvičení nového repertoáru všech zúčastněných souborů, pro nadcházející koncerty. Hned po příjezdu na místo, ubytování se a obědu, se všechny soubory vrhly do práce a páteční odpoledne tak rychle uteklo. V dalších dnech vše probíhalo v podobném rytmu, zkoušel Woodwind Orchestra i oba sbory, místo pro zkoušku ovšem našly i další soubory, především 5TET a Dřeva. Oba tyto soubory čekal hned po návratu ze soustředění, tedy v úterý 19. 3., výjezd do Kladna na krajské kolo soutěže základních uměleckých škol v komorní hře. Všichni členové těchto komorních souborů zároveň hrají i ve Woodwind Orchestra. I přesto, že počasí nám tentokrát úplně nepřálo, některé skupinky našly odvahu k malé procházce do obce a jejího okolí. Je také potřeba zmínit, že vždy po náročné práci pro nás kuchaři připravili opravdu výtečné jídlo, na které se všichni předem těšili. Jednou z výhod takového soustředění je, že jsou všichni, tak říkajíc, vždy po ruce. I proto bylo možné v celku jednoduše nazkoušet skladby, kde se propojuje sbor s některými nástroji. Při běžném režimu ve škole je toto z časových důvodů žáků velmi komplikované. Jak známo, pokud člověk dělá něco smysluplného a navíc něco, co ho baví, čas rychle utíká. Najednou tu bylo pondělí, poslední zkouška, oběd a odjezd zpět do reality všedních dnů.

Soustředění se opět vydařilo a po pracovní a umělecké stránce splnilo všechna očekávání. Navíc se ve všech souborech upevnily kamarádské vztahy a zažila se i spousta legrace. Tyto akce, které škola v poslední době pravidelně organizuje, se velmi osvědčily. Práce, která se udělá v relativně krátkém časovém úseku, trvá při běžné výuce ve škole i dva měsíce. Něco by se nedalo zrealizovat vůbec, jako příklad může posloužit Adventní koncert 2018, kterému jsme věnovali celé podzimní soustředění a který se setkal s opravdu velmi kladnou odezvou veřejnosti. Na takto velké projekty prostě nemáme v naší škole dostatečné prostory. Proto patří velké poděkování všem, kteří se soustředění zúčastnili, žákům, studentům i pedagogům. Poděkování patří také rodičům našich žáků, kteří nás v našem úsilí podporují.

Zdeněk Němec, dipl. um.,

zástupce ředitele ZUŠ Mělník

 

Fotografie si prohlédněte ZDE.

Nejnovější články

Archiv článků

Náhled fotogalerie

  • Photo
  • Photo
Základní umělecká škola Mělník, příspěvková organizace - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
QR ZUŠ